איך עובדות הזרקות בוטוקס?

איך עובדות הזרקות בוטוקס?

הזרקת בוטוקס היא הליך קוסמטי שנמצא כל העת בעלייה, עם ותק לא מבוטל (ההזרקות אושרו לשימוש קוסמטי לראשונה ב2002 בארצות הברית) ואלפי אנשי מקצוע שהתמקצעו בהזרקות, הן משמשות אמצעי עיקרי במלחמה בתופעות האנטי אייג'ינג ובקמטים לצד מתיחת פנים בחוטים. החומר נחשב ליחסית בטוח, הוא אינו נע בגוף ולכן נחשב כסיכון נמוך עבור עובר או תינוק שיונק מאם שעברה הזרקה. עם זאת לא נעשו מחקרים על נשים בהריון או אימהות צעירות מטעמי אתיקה ולכן כדי להיות בצד הבטוח היצרנים של החומר ממליצים להימנע בתקופה זו מהזרקות.

קמט בעור נוצר לרוב באנכיות לשריר שמתכווץ וממוקם מתחתיו. לדוגמא אם השריר במצח הוא אנכי אזי כשהוא יתכווץ, כמו בהרמת גבות, הקווים שיווצרו, כלומר הקמטים יהיו אופקיים. בצורה דומה השרירים שאחרים על כיווץ הגבות הם אופקיים ולכן כשהם מתכווצים קמט הרוגז מופיעים כאנכיים. ההזרקות של הבוטוקס מתבצעות אל תוך השרירים וחוסמות את הפולסים של העצבים מלהגיע אל הרקמות. פעילות השריר מופחתת והתוצאה היא עור שנראה חלק יותר. בהיעדר שריר מתכווץ מתחתיו לעור יש קושי להתכווץ.

קמטים בולטים הקיימים על פנייך באופן קבוע, כלומר גם ללא התכווצות שרירים הם לא מועמדים טובים לטיפו בבוטוקס. לקמטים אלו נועדו חומרי מילוי אחרים, בוטוקס יכול אמנם לרכך את הקמטים אך לא ממש להיפטר מהם. ההליך עצמו לא ארוך ולוקח כעשר דקות ולא דורש זמן התאוששות לאחר מכן. לרוב השיפור בקמטים מופיע לאחר מספר ימים, הסיבה לכך היא שלחומר עצמו לוקח יומיים עד ארבעה ימים להתחבר אל העצב בשריר שגורם להתכווצות. לכל המאוחר השינוי יתרחש תוך כדי עשרה עד ארבע עשרה יום. כלומר המצב הקיים כשבועיים לאחר ההזרקה הוא המצב האופטימלי שאליו אפשר לשאוף.

יתרון נוסף בתהליך הוא שההזרקה נעשית באמצעות מחטים מאוד דקות ולכן לא רק התהליך עצמו אינו כואב, גם הזריקה עצמה כמעט ואינה מורגשת בהשוואה לזריקות אחרות. לעיתים נעשה שימוש במשחת אל חוש שאמורה לטשטש את ההרגשה וליצור כמו הרדמה מקומית בעשר או עשרים דקות לפני הזריקה, במקרים כאלו יש מעט הרגשת אי נוחות לאחר שההרדמה מתפוגגת.


Comments are closed.