הפופולריות של ים המלח

הפופולריות של ים המלח

למרות הדרישה העולמית למוצרי ים המלח והמיתוסים שנקשרו בתכונותיו של הים לא תמצאו הרבה תיירים באיזור. מרבית התיירים שמגיעים לים המלח הם ישראלים וגם הם מגיעים לרוב בחורף או בחופשות. כך שהאיזור של ים המלח הוא די שקט, אפילו מאוד שקט. בשנים האחרונות נוספו שתי בעיות משמעותיות והם הבולענים בצפון הים והריח של המפעלים שמפיקים חומרים מהים בדרום. ריח של גזים חזקים. והסכנה המרכזית היא החום, יש סיפור ידוע על תייר גרמני שיצא מאחד הישובים וחשב להגיע לים ברגל ולאחר 700 מטר הליכה נפל ומת.

בים המלח עצמו ניתן למצוא 12 מלונות עם סה"כ 4000 חדרים שמשמשים את התיירים שמגיעים לים וכן למצדה. לחלק מהמלונות ישנם מרכזי ספא המיועדים לטיפולים קוסמטיים או כביכול רפואיים בהם ניתן למצוא את מיטב התוצרים של ים המלח: בוץ ים המלח עשיר, שחור ואמיתי או מי ים מלאי מינרלים ומלחים לשימוש נוח בתוך הספא הממוזג של המלון. הבולענים גרמו לסגירת מרבית חופי ים המלח והנותרים: קליה ועין בוקק הם יקרים יחסית ומרוחקים זה מזה (אחד בצפון ואחד בדרום). כספים רבים הושקעו ברצועת החוף שבין עין בוקק לחמי זוהר שבה גם אמורים לקום עוד שלושה מלונות עם עוד אלף וחמש מאות חדרים.

מי שנהנה מים המלח הם לא בהכרח אלו שמגיעים אלא אלו שמוצרי ים המלח מגיעים אליהם ארוזים ומוכנים לשימוש לטובת טיפוח העור או שיפור הבריאות שלהם. אבל ההנאה הזו מגיעה במחיר שלא בהכרח משלמות החברות המפיקות את המוצרים בדמות הבולענים ונזקי טבע אחרים. עם כי נראה שכיום עם המודעות העולה החברות המסחריות לוקחות אחריות על הים ומנסות לשקם אותו. שנים יגידו האם לא מדובר במעט מדי או במאוחר מדי והאם הדורות הבאים יוכלו להמשיך להנות מהים ותוצריו.

בין מוצרי ים המלח הפופלרים אפשר למצוא: סבונים, שמפו מיוחד, קרמים שונים לפנים כגון קרם לחות לפנים, לידיים ועוד. למעשה כיום כל אחד יכול למצוא את המוצר שמתאים לו בצורה ובגודל הנכונים עבורו וכך מגיע הקסם של ים המלח למיליוני אנשים בכל העולם.


Comments are closed.