היגיינת הפה

היגיינת הפה

היגיינת הפה היא שמירה על הפה נקי לצורך בריאותו. חשוב שהיגיינת הפה תתבצע על בסיס קבוע כדי לאפשר מניעת מחלות שיניים. עששת ומחלות חניכיים הם הסוגים הנפוצים ביותר של מחלת שיניים. ניקוי מתבצע בצחצוח שיניים פעמיים ביום הבוקר לאחר ארוחת ובערב לפני השינה. מטרת צחצוח שיניים היא הרחקת רובד חיידקים ושאריות אוכל שהצטברו על הלשון, השיניים, ברווחים שבין השיניים וברווחים שבין השיניים לחניכיים.

צחצוח נכון

הצחצוח נכון מתחיל בבחירת מברשת שיניים מתאימה. המברשת צריכה להיות נוחה לאחיזה הכי חשוב שתהיה בעלת סיבים רכים. יש להחליף מברשת שיניים כל שלוש חודשים.

המברשת שיניים מנקה רק 50% ממשטחי שיניים ולא מגיעה למשטחים בין השיניים, ולכן הרופאים ממליצים על מברשת שיניים חשמליות. קיים עוד סוגי כלים כמו חוט דנטלי, קיסמים רפואיים, מברשת אינטר פרוקסימלית (interdental) ועוד אביזרים שאפשר להיעזר בהם כדי למנוע הצטברות של רובד חיידקים על השיניים. זה תלוי באיזה כלי כל אדם מעדיף להשתמש.

צחצוח שיניים היא השיטה העיקרית למניעת מחלות אוראליות רבות בפה, ואולי הפעילות החשובה ביותר שיכול אדם לעשות כדי להפחית את הצטברות הפלאק. צחצוח יסודי עלול להימשך 3 דקות.

צחצוח הלשון בנוסף לצחצוח השיניים יסיר שארות מזון ובקטריות המצטברות על הלשון וגורמות לריח רע בפה ולרענון הנשימה.


Comments are closed.