אסתטיקה של השן

אסתטיקה של השן

חיוך מושלם

חיוך הוא הבעה טבעית של כל אדם המגיע מתוך הרגשה פנימית של מילוי. מחקרים רבים מראים שהשמחה הפנימית הזאת מגיעה מתוך יחסים טובים עם אנשים קרובים, משפחה וחברים.

ברפואת שיניים קיימת חשיבות רבה בחיוך עם פה פתוח. לכן השיניים הן הרכיב המשמעותי בחיוך, כי שיניים יפות גורמות לביטחון עצמי וחיוך רחב. יש טיפולים רבים שמספקים לכל אדם את החיוך המושלם. הטיפולים הבאים יעודדו הרבה אנשים לא להפסיק לחייך.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא גם שחזור של גוון שיניים טבעי או הלבנה מעבר גוון השיניים הטבעי, בהתאם ההגדרה בשימוש.

כדי להלבין את גוון השן הטבעי, הרופא מציע על הלבנה. זהו הליך נפוץ ברפואת שיניים קוסמטית, ומבצעים אותו ע"י טכניקות שונות. משווקים מוצרים רבים ושונים גם לשימוש ביתי. טכניקות כוללות רצועות הלבנה, עט הלבנה, הלבנת ג'ל, הלבנת שיניים בלייזר. שיטות הלבנה בדרך כלל הן שימוש בחמצן חמצני או מי חמצן. ישנן טענות כי חמצן carbamide הוא פחות יעיל מאשר מי חמצן, אבל יש לו גם פחות תופעות לוואי. תופעות לוואי שכיחות של הלבנה הן רגישות מוגברת של השיניים והגירוי של החניכיים.

התפיסה של צבע השן היא תוצאה של אינטראקציה מורכבת של גורמים כגון תנאי תאורה, שקיפות, אטימות, פיזור אור, מבריק ועין האדם והמוח. השיניים מורכבות משכבת אמייל על פני השטח, שהיא לבנה ושקופה למחצה, ושכבת דנטין בסיסית, שהיא כהה ושקופה פחות. הגוון הטבעי של השיניים נחשב הטוב ביותר ככזה; לבן-לבן, צבע עצם ולא לבן טהור. דעת הקהל של מה הוא גוון שן רגיל נוטה להיות מעוות. תיאורים של שיניים משופרות קוסמטית נפוץ בתקשורת. גוון השן הנפוץ ביותר באוכלוסיה הכללית נע בין A1 ל- A3 על מפתח הצבעים הקלאסי של VITA (A1-D4).

לנשים יש בדרך כלל שיניים לבנות מעט יותר מאשר גברים, בין היתר משום ששיניים של נשים קטנות יותר, ולכן יש כמות קטנה יותר של dentin. מאותה סיבה, שיניים גדולות יותר, כגון הטוחנות נוטות להיות כהות יותר. שיני תינוקות (שיניים חלביים) בדרך כלל לבנות יותר מאשר השיניים הבוגרות הבאות, שוב בשל הבדלים ביחס של אמייל לדנטין.

כתר זירקוניה

כתרים הם שיקום שיניים כדי לכסות את השן שטופלה ע"י

טיפול שורש

גשר נעשה כדי להחליף אחד או כמה שיניים חסרות על ידי הצמדת כתרים סמוכים יחד, כדי לפער את הפער. גשרים יכולים להיות נתמכים על ידי שורשים טבעיים או

שתלים דנטליים ולספק פתרון קבוע, פערים מכוערים או תותבות נשלף.

כתרים וגשרים יכולים להתבצע במגוון רחב של חומרים; חרסינה, מתכת יקרה או שילוב של שניהם.

במצבים בהם אסתטיקה הם בעלי חשיבות כלומר השיניים הקדמיות, אנו יכולים להשתמש בכתר ללא מתכת, e-max, כתרים וגשרים אשר צבעם מותאמים לשיניים הקיימות של המטופל. זה חומר חזק מאוד, אסתטי מאוד ומאוד טבעי ובאותו זמן גם ידידותי לרקמות הרכות. הוא מקטין את הכהות של צוואר השן.

היתרונות של הכתרים העשויים

תחמוצת של זירקוניום עולה באופן משמעותי על סגסוגות, כולל סגסוגת זהב.

מסגרת זירקוניום בעלת כוח רב, לכן חיי השירות של הכתרים האלה הוא ארוך יותר מכתר חרסינה..

תחמוצת זירקוניום יש את המאפיינים יציבות הטובה ביותר בהשוואה עם מתכת.

כתרי זירקוניום, בשל מאפייני הצבע הדומה לרקמות של השיניים, מאפשרים להשיג שיניים חדשות מעולות, אסתטיות, והם יעילים במיוחד לשינוי הצבע של פגמים הקשורים לאמייל או צורת שיניים מכוערות. ואם בטבע שלך אין לך שיניים יפות, אין לך מה לדאוג, ניתן לתקן הכול בקלות, כמה ביקורים אצל רופא השיניים, באמצעות חזיתות זירקוניום או e-max

למינייט

ברפואת שיניים, פורניר הוא שכבה של חומר שמניחים מעל השן, חזיתות כדי לשפר את האסתטיקה של חיוך ו / או להגן על פני השן מפני נזק. ישנם שני סוגים עיקריים של חומר המשמש לפברק פורניר: פורצלן, ציפוי מרוכב זה עשוי להיות בנוי על ידי טכנאי שיניים במעבדה שיניים. כתר פורניר מלא מתואר כ"שחזור המכסה את כל משטחי השן העטרה. ציפוי למינציה, לעומת זאת, היא שכבה דקה המכסה רק את פני השטח של השן המשמש בדרך כלל למטרות אסתטיות.

פורנירים הם מכשיר תותבת, על ידי מרשם בלבד, המשמש את רופא השיניים קוסמטי. רופא השיניים יכול להשתמש אחד פורניר כדי לשחזר שן אחת שאולי היה שבור או דהוי, או ברוב המקרים שיניים מרובות על הקשת העליונה ליצור גדול בהיר "הוליווד" סוג של חיוך מהפך. אנשים רבים יש שיניים קטנות וכתוצאה מכך רווחים שלא ניתן לסגור בקלות על ידי אורתודנטנטיקה. כמה אנשים יש שחוקים את הקצוות של השיניים וכתוצאה מכך הופעה בגיל מוקדם, בעוד שאחרים עשויים malpositioned שיניים / שיניים המופיעות עקומות. במספר רב של חזיתות יכול לסגור את הרווחים, להאריך את השיניים שנקצרו על ידי ללבוש, למלא את המשולשים השחורים בין השיניים הנגרמות על ידי מיתון החניכיים, לספק צבע אחיד, צורה וסימטריה, ולהפוך את השיניים לישרות. רופאי שיניים גם ממליצים להשתמש פורניר פורצלן דק לחיזוק השיניים הבלויים.

השלמת שן קדמית

כאשר המטופל מגיע עם שבר של שן קדמית, רוב הזמן הטיפול הטוב ביותר הוא מדבקת למינייט. אבל במקרים רבים אנו משתמשים בשחזורים אסתטיים עם צבע מתאים לשן כדי לשפר את האסתטיקה.

בגלל שהקשר של השחזור אינו מספק את אותו כוח כמו שיניים אמיתיות, חשוב להימנע מהרגלים כגון פתיחת אריזות מזון עם השיניים, לעיסת ראשי עט ונשיכת ציפורניים. חומרים מסוימים יכולים גם להכתים את השחזור, כגון; קפה, תה ומוצרי טבק הם שלושה מהאשמים הגדולים.


Comments are closed.